TNB KEP

TNB KEP, 13 Ocak 2012 tarihinde, TNB Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcılığı ve Ticaret A.Ş. adı ile Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından, kayıtlı elektronik posta hizmetini en güvenli şekilde vermek üzere kurulmuştur. Türkiye Noterler Birliği, şirketin tek hissedarıdır.
TNB KEP, Bilgi Teknolojileri ve İleitişim Kurumu (BTK) tarafından KEP hizmeti vermek üzere lisanslanmış ilk özel kuruluştur.
TNB KEP, Ankara Genel Merkez, İstanbul ofisi ve Türkiye çapında yaygın hizmet noktaları üzerinden KEP hizmetlerini vermektedir.
Türkiye Noterler Birliği’nin engin deneyimini, yasal mevzuatlara hakimiyetini ve hukuk tecrübesini elektronik ortama taşıyan TNB KEP, uzman personeli ve uluslararası güvenlik ve kalite sertifikalarına sahip bilişim teknolojileri alt yapısı ile kişi ve kuruluşların KEP ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

TNB KEP sisteminde veri ve kişisel bilgi güvenliği ISO/IEC 27001:2005 ve BS 10012 standartları ile kontrol edilmektedir. Ayrıca ISO/IEC 27031:2011 standardına uygun iş sürekliliği yönetim sistemi uygulamaktadır.

Vizyonumuz

Türkiye'nin güvenilir elektronik bilgi iletişim alt yapısının, standartlarının ve uygulamalarının sağlam, verimli ve çağdaş bir biçimde oluşmasını sağlamak.

Misyonumuz

Kayıtlı elektronik posta ihtiyacı olan herkese "güvenilir ve etkin" hizmet sunmak. İletilen e-postanın;

• Tarafların güven duyacakları bir kurumsal yapı ile iletilmesi
• Kanuni gereksinimleri karşılayacak şekilde saklanması
• Ulusal ve uluslararası tüm güvenlik standartlarına en yüksek düzeyde uyumun sürekli olarak korunması

TNB KEP

KEP Hizmet sağlayıcı olarak lisanslanan ilk özel kuruluş

Kuruluş : Ocak 2012
Kurucusu ve sahibi : Türkiye Noterler Birliği
Merkez : Ankara - İstanbul Ofisi