Basın Bültenleri

TNB KEP’ten meslek gruplarına özel kampanyalar KEP kullanımı 6 ay ücretsiz

Kamu personelleri, telifli eser üreten, yaratıcı işlere imza atan meslek grupları ile serbest meslek erbaplarına özel geliştirdiği kampanyalarla KEP kullanımını teşvik eden TNB KEP, 6 ay boyunca KEP gönderilerini ücretsiz sunuyor. Yıllık abonelik ücretinde de %50 indirim imkanı sunan TNB KEP, fikir aşamasındaki bir projeden, imza aşamasındaki sözleşmeye kadar kayda değer tüm bilgi ve belgelerin KEP ile koruma altına alınmasını hedefliyor.

İş ve özel hayatınızda kullandığınız e-posta yerine artık KEP yani Kayıtlı Elektronik Posta geliyor ve iletişimde yeni bir dönem başlıyor. KEP, tüm belge ve bilgilerin elektronik ortamda güvenle paylaşılması esasına dayanıyor.

Mobil ya da elektronik imza ile imzalanan, alıcısı ve göndereni belli olan, zaman damgalı yeni nesil e-postalar, belgeyi güvence altına aldığı gibi uyuşmazlık hallerinde mahkemelerde delil olma niteliği de taşıyor.

BTK tarafından lisanlanan ilk özel kuruluş TNB KEP, kurumsal pazarda elde ettiği başarıyı bazı meslek gruplarına özel geliştirdiği kampanyalarla KEP kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor. KEP birim maliyeti ile yıllık abonelik ücreti projeye bağlı olarak değişmekle birlikte 1 adet KEP gönderimi için KDV dahil 1.5 TL, yıllık abonelik ücreti için kişi/kurum başına ortalama 35 TL ödeniyor. Meslek gruplarına özel kampanyalarda gönderimler ücretsiz, yıllık hesap ücreti de 35 TL’den %50 indirim ile 17,5 TL’ye iniyor.

Bir Fikrim Var Tarifesi, Kamu Çalışanları Tarifesi, Serbest Meslek Sahipleri Tarifesi gibi üç farklı meslek grubuna özel kampanyalar düzenleyen TNB KEP, fikir aşamasındaki bir projeden, imza aşamasındaki sözleşmeye kadar kayda değer tüm bilgi ve belgelerin KEP ile koruma altına alınmasını hedefliyor.

Bir Fikrim Var Tarifesi

Tasarımcı, sanatçı, mimar, gazeteci gibi yaratıcı çalışmalara imza atan ve telifli eserler üreten meslek mensuplarına özel TNB KEP tarafından geliştirilen Bir Fikrim Var Tarifesi’nde 6 ay boyunca KEP gönderileri ücretsiz sunuluyor. Üstelik yıllık abonelik ücreti de %50 indirimli.

Kamu Çalışanları Tarifesi

Polis, asker, öğretmen, doktor, gibi memur statüsünde çalışan tüm kamu personeli için 6 ay boyunca KEP gönderileri TNB KEP’ten ücretsiz. Üstelik yıllık abonelik ücreti de %50 indirimli.

Serbest Meslek Mensupları Tarifesi

Doktor, eczacı, mimar, mühendis, avukat ve mali müşavirler gibi kendi nam ve hesabına çalışan tüm serbest meslek mensuplarına 6 ay boyunca KEP gönderileri ücretsiz. Üstelik yıllık abonelik ücreti de %50 indirimli.

Kampanyadan yararlanmak için kampanya@tnbkep.com.tr adresine mail atılması ve kampanyaya özel hizmet kodunu almanız yeterli.

KEP ile Neler Yapılabilecek?
  • İlişki içinde olunan bir kişi veya kuruluşa, e-posta yolu ile güvenli ve zaman damgalı yasal bir bildirimde bulunulabilecek,
  • Göndereceğiniz e-postanın ne zaman, kim tarafından, kime yollandığı, gönderilen kişinin posta kutusuna hangi tarih ve saatte ulaştığı, alıcı tarafından ne zaman okunduğu belgelenebilecek,
  • Göndereceğiniz e-postanın ekli dosyaları ile birlikte içerik bütünlüğü sağlanacak,
  • KEP ile göndereceğiniz önemli bir e-posta, gönderdiğiniz kişi veya kuruluş tarafından almadık, bize ulaşmadı, bilgimiz yok gibi gerekçelerle inkar edilemeyecek,
  • KEP ile yapacağınız bildirim yasal bir bildirim haline gelecek, uyuşmazlık durumlarında da hukuki bir delile dönüşecek.